مراکز داده و اتاق سرور

تاریخ انتشار : 2020/02/10

 

  • طراحی و توسعه مراکز داده

 شرکت فناوران طلوع شبکه با بهره گیری از متخصصان حرفه ای توانایی طراحی مراکز داده منطبق بر نیازهای مشتری و به صورت سفارشی شده را دارا می­باشد. مهندسان خبره این شرکت با بهره­گیری از تجارب چندساله خود مهارت طراحی مراکز داده در ابعاد مختلف را دارا هستند. شرکت فناوران طلوع شبکه به طور پیوسته آخرین تکنولوژی­های روز دنیا را ارزیابی کرده و مطابق با نیازمندی­های مشتریان خود به آنها پیشنهاد می­دهد. شرکت فناوران طلوع شبکه به منظور پشتیبانی از مشتریان خود موارد زیر را مطابق با استانداردهای جهانی ارائه می­کند:  

– تجزیه و تحلیل سیستم موجود و نیازمندی­های آن از قبیل: سایت مورد نیاز ، ظرفیت مورد نیاز ، انرژی مصرفی و قابلیت توسعه

– امکان سنجی فنی و تجزیه و تحلیل محیطی و فیزیکی

– مقایسه و ارائه بهترین راهکارهای فنی قابل اجرا

– ارائه پروپوزال فنی اولیه

– ارائه نقشه­های فنی و جزئیات طراحی مراکز داده

  •  مشاوره و نظارت تخصصی در حوزه مراکز داده

در بسیاری مواقع نیاز به مشاوره تخصصی در هنگام توسعه مراکز داده وجود دارد. همچنین ارائه توصیه تخصصی به منظور عملکرد بهتر مراکز داده نیز یک نیاز حیاتی است. شرکت فناوران طلوع شبکه براساس تجربیات حرفه­ای عملی و مطابق با استانداردهای جهانی مشاوره  تخصصی را در موارد زیر با بهره­گیری از بهترین متخصصان کشور ارائه می­کند :

– مشاوره به منظور شناسایی دلایل اختلال در عملکرد سرویس­ها

– مشاوره به منظور نگهداری و بهبود در استمرار و تداوم  (Continuity) سرویس­ها و عدم قطعی سرویس

– مشاوره به منظور ارزیابی دسترس­پذیری (Availability) و قابلیت اطمینان  (Reliability)تجهیزات موجود

– مشاوره در مورد مناسب بودن تجهیزات و زیرساخت­های فعلی برای رفع نیازهای آتی از نظر ظرفیت و توسعه­پذیری  (Scalability)، امنیت و سایر موارد تخصصی

– مشاوره مالی در ارتباط با بودجه­بندی مناسب به منظور سرمایه­گذاری­هایی که باید برای بروزرسانی مراکز داده انجام شود

–  مشاوره تجاری در ارتباط با بهترین اقلام تخصصی تجهیزات مراکز داده موجود در بازار ایران براساس بودجه سازمان

– مشاوره تخصصی در مورد بروزرسانی پروتکل­های عملیاتی براساس آخرین استانداردهای جهانی

  •  نگهداری و پشتیبانی مراکز داده

به دلیل اهمیت حیاتی اطلاعات در سازمان­ها در سال­های اخیر راهکارها از واکنش­گرا(Reactive)  به کنش­گرا  (Proactive)تبدیل شده است. شرکت فناوران طلوع شبکه همگام با این روند جهانی ، راهکارهای کنش­گرا  و  پیشگیرانه­ای را به منظور اطمینان از تداوم ارائه خدمات در مراکز داده ارائه می­کند. کیفیت عملیات نگهداری و پشتیبانی تاثیر مستقیم بر روی دسترس­پذیری ، پایداری ، طول عمر تجهیزات و انرژی مصرفی مراکز داده داشته و به همین دلیل اهمیت زیادی دارد. مهندسان خبره شرکت فناوران طلوع شبکه توانایی انجام موارد زیر را به منظور کمک به مشتریان خود دارا می­باشد :

– تجزیه و تحلیل و بهینه­سازی روال­های (Procedures) عملیاتی موجود

– کاهش ریسک ناشی از عملکرد بد (Malfunction) یا قطعی سرویس(Service Outage)

– مدیریت روال­های (Procedures) مربوط به نگهداری تجهیزات در حال کار و تعویض تجهیزات فرسوده با کمترین زمان خاموشی (Down Time)

– مانیتورینگ شاخصهای  عملیاتی  کلیدی (Key Operating Indicator(KOI))  از قبیل : سطح دسترس­پذیری ، ظرفیت ، برق مصرفی و غیره

  •  نوسازی و بهینه سازی مراکز داده

اگر مرکز داده سازمان  با توسعه خدمات فناوری اطلاعات (IT) سازمان ، دیگر سطح کیفی مطلوب را ندارد . همچنین اگر مصرف انرژی (PUE) بسیار بالا بوده و تعداد دفعات خرابی افزایش قابل ملاحظه­ای پیدا کرده باشد . همه این دلایل نشانه نیاز به نوسازی و بهینه­سازی مراکز داده سازمان است. شرکت فناوران طلوع شبکه در نوسازی و بهینه­سازی مراکز داده با بهره­گیری از نیروی متخصص و مجرب تبحر دارد. مهندسان خبره شرکت در تمامی مراحل پروژه بروزرسانی که شامل موارد زیر است خدمات ارائه می­کند :

 – تجزیه و تحلیل اتاق­های سرور و مراکز داده موجود سازمان

– تعریف نیازمندی­های مربوط به ظرفیت و امنیت مورد نیاز سازمان ، نیازمندی مربوط به استمرار و تداوم (Continuity) خدمات و عدم از کارافتادگی و همچنین بهینه­سازی مصرف انرژی

– مقایسه راهکارهای تکنیکال مختلف و ارائه انتخاب­های مختلف در مواردی از قبیل : نصب ، تجهیزات تکنیکال ، خنک­کنندگی و غیره

– بروزرسانی اتاق سرور موجود سازمان به آخرین تکنولوژی روز

– تکمیل پروژه­های نیمه تمام قبلی

– مدیریت ریسک به منظور اطمینان از استمرار (Continuity) خدمات در طی کار

– مستندسازی راهنماهای عملیاتی موجود سازمان و آموزش تیم­های سازمان به منظور کارایی بیشتر

  •  تامین تجهیزات سخت افزاری مراکز داده

در شرایط موجود کانال­های غیرمعتبری در بازار وجود دارند که محصولات بی­کیفیت را به مشتریان عرضه    می­کنند. شرکت فناوران طلوع شبکه کلیه تجهیزات سخت­افزاری از قبیل تجهیزات سرور ، سیستم­های   ذخیره­سازی و محصولات اکتیو و پسیو شبکه را به صورت مستقیم از تامین­کنندگان اصلی تهیه نموده و پس از تست عملکرد به مشتریان خود عرضه می­کند. این شرکت علاوه برتعهد در خصوص کارایی عملکرد محصولات ، پشتیبانی­های فنی و آموزشی را نیز بر عهده می­گیرد.

  • خدمات ارزیابی

شرکت فناوران طلوع شبکه آخرین استانداردهای طراحی ، ساخت و مدیریت مراکز داده را در قالب استانداردهای بین­المللی BICSI 002 و  TIA 942در شرکت به اجرا درآورده است. این شرکت با اعزام کارکنان خود به دوره­های تخصصی ، فراگیری و اجرای الزامات استاندارد را سرلوحه کار خود قرار داده است. شرکت فناوران طلوع شبکه با تکیه بر تخصص کارکنان مجرب خود ، قادر به ارائه خدمات ارزیابی مراکز داده می­باشد.      

برخی از مشتریان