مجازی سازی اجازه می دهد تا یک سرور، کار چند سرور یا کامپیوتر را انجام دهد، یا به عبارت ساده تر اشتراک گذاری منابع فیزیکی یک کامپیوتر در محیط های متعدد.

به طور معمول ارایه هر سرویس نیاز مند یک دستگاه فیزیکی به عنوان سرور است و برای هر نوع سرویس نیاز به یک دستگاه جداگانه می باشد. با استفاده از تکنولوژی سرور مجازی به عنوان مثال Hyper-V ماکروسافت یا VMware می توان تعداد زیاد سرور های فیزیکی را به سرور های مجازی کاهش داد تا کمتر از سخت افزار فیزیکی استفاده شود. مجازی سازی سرور ها به بهره برداری از منابع بهبود یافته، کاهش تجهیزات فضاگیر و همچنین کاهش تجهیزات خنک کننده منجر می شود. علاوه بر صرفه جویی در انرژی و هزینه های کمتر، از حد اکثر کارایی دستگاه ها بهره خواهید گرفت.

مجازی سازی میزان بالای در دسترس بودن منابع، افزایش امنیت و بهبود فرایند بازیابی اطلاعات ( که یک فاجعه است ) را فراهم خواهد کرد.

ساختار مجازی بسیار مقیاس پذیر است، به این معنی که اضافه کردن سرور های مجازی جدید (برای رشد شرکت شما) یک پروژه مشابه را به شما تحمیل نمی کند. در دراز مدت هزینه نگهداری و سرمایه خرید چند سرور و به علاوه زمان زیاد تهیه آنها را ندارد. شرکت هایی که یک محیط مجازی را ایجاد می کنند مصرف انرژی را کاهش می دهند ( به حفظ محیط زیست کمک می کنند ) اثر بخشی خود را در مقابله با اتفاق های معمول IT افزایش می دهند.

به هم پیوستگی- اشغال فضای کم، سخت افزار کم برای اداره کردن محیط یک برنامه مشابه یا برنامه ای وسیع تر.

کنترل هزینه ها- کاهش سرمایه گذاری، مدیریت آسان تر به دلیل وجود سخت افزار کمتر، کاهش زمان مدیریت یک ساختار بزرگ.

قابل گسترش- یک ساختار مجازی می تواند هم پای تجارت شما رشد کند.

فن آوری سبز- بهبود بهره وری انرژی، کاهش انتشار کربن و حفظ محیط زیست.

بهره وری- اجرای برنامه های کاربردی از طریق یک سرویس مرکزی و کار آمد.

مطمئن- از جمله مزایای ذاتی مجازی سازی دسترس پذیری بالا و تداوم کارکرد است.

((مجازی سازی مزایای زیادی برای مشتریان دارد، علاو ه بر صرفه جویی در زمان مدیریت و هزینه سرمایه گذاری، یک منبع انعطاف پذیر و قابل گسترش برای رشد بیشتر خواهند داشت. بعضی از سرور های فیزیکی خود را برای اهداف دیگر مجموعه استفاده می کنند، یعنی اضافه کردن قابلیت جدید بدون هزینه جدید))

TENNET مشتاق است مشتریان را در تمرکز به نقاط قوتشان کمک کند. اعتماد به دانش که چطور ساختار یک شبکه می تواند به شکل مطمئنی حامی آنان و همکارانشان باشد. این تمرکز ما از ابتدای کارمان تا به حال بوده است، و باور داریم که بخوبی در این راستا حرکت می کنیم.

اگر واقعا می خواهید گزارشی از ارزش ساختار شبکه خود تهیه کنید، یا به دنبال راهی می گردید تا تجارت خود را به روز کنید، تعجب می کنید که TENNET چطور می تواند به شما کمک کند.

 

 

تکنولوژی ها:

مجازی سازی سرور فرایند، تحت محافظت قرار دادن چند سیستم عامل سرور و اجرای برنامه های کاربردی در یک محیط مجازی بر روی سرور میزبان است. این سرور های مجازی به وسیله لایه مجازی ساز(Hypervisor) از سخت افزار فیزیکی جدا شده اند. همچنین در برابر نقص فیزیکی و برنامه های مخرب از طرف سرور میزبان حفاظت می شوند. همچنین این امکان به سرور میزبان داده می شود تا به اشتراک گذاری منابع فیزیکی RAM CPU, Disk Space, میان سرور های مجازی را زمان بندی و مدیریت کند.

((هدف اصلی ما حمایت از تکنولوژی نیست، بلکه حمایت از کسانی است که به تکنولوژی نیاز دارند. استفاده از تکنولوژی برای ساده تر و پویا نگه داشتن تجارت است.))

اصلی که در مجازی سازی نهفته است، استفاده نرم افزار برای ساخت یک ماشین مجازی است که شبیه ساز یک کامپیوتر یا سرور فیزیکی است. با استفاده از ماشین های مجازی بهره برداری از چند سیستم و برنامه کاربردی به طور همزمان بر روی یک دستگاه فیزیکی امکان پذیر است.

اجرای برنامه های کاربردی بر روی یک سرور به اشتراک گذاشته شده مزایای امنیتی نیز در بر دارد، مانند اطلاعاتی که به صورت مرکزی ذخیره می شوند و روی یک ذخیره ساز مطمئن ذخیره می شوند، همچنین ماشین های مجازی به صورت یک فایل ذخیره شده اند به این معنی که روند بازگرداندن یک سیستم از دست رفته می تواند به سادگی کپی کردن یک فیل بر روی یک ساختار مجازی جدید باشد. از آنجایی که ماشین های مجازی می توانند تنظیمات سخت افزاری متفاوتی از دستگاهی که روی آن هستند داشته باشند، پس این رویکرد اجازه می دهد تا سیستم از دست رفته بدون نیاز به سیستم فیزیکی همسان روی هر ساختار دیگری اجرا شود .

علاوه بر مجازی سازی برای سرور ها امکان مجازی سازی برای کامپیوتر های دسکتاپ با یکی از دو روش زیر وجود دارد:

۱-کامپیوتر مجازی شده می تواند اداره محیط یک سیستم عامل جداگانه را بر روی یک کامپیوتر شخصی به عهده بگیرد یا به بیان ساده تر، وجود چند محیط کاری ( کامپیوتر ) بر روی یک ایستگاه کاری.

۲- تعدادی از دسکتاپ ها که می توانند از طریق سرور مرکزی برای کاربران اداره شوند اغلب به عنوان زیرساخت کامپیوتر های مجازی نامیده می شوند.استانداردی برای سهولت مدیریت و کاهش هزینه است.

با استفاده از VDI می توان به میزان قابل توجهی هزینه مدیریت برنامه ها را کاهش داد. برای مثال به جای به روز رسانی هر نرم افزار بر روی تک تک کامپیوتر ها فقط نسخه مشترک بر روی سرور را تغییر می دهیم. با استفاده از تین کلاینت ها می توان هزینه های مدیریت را بیشتر کاهش داد.

۹۵۲b28b018e1666b676605051b51e6b2_L